Logo firmy

Wywóz ścieków Kraków

Oferta » Wywóz ścieków Kraków

Wywóz nieczystości płynnych

Jak odbywa się wywóz ścieków?

Wywóz szamba ze względu na okoliczność (bardzo nieprzyjemny zapach nieczystości), może odbywać się  wyłącznie przy pomocy przystosowanych do tego celu pojazdów. Opróżnianiem zbiorników ściekowych, zajmują się wyspecjalizowane przedsiębiorstwa.
Wiadomo, że ścieki nie tylko straszą nieprzyjemnym zapachem. Zachodzą w nich procesy chemiczne, spowodowane działalnością drobnoustrojów, które mogą mieć charakter toksyczny. Obydwa czynniki powodują, że proces wywozu szamba, musi odbywać w określonych warunkach. Pojazdy przystosowane do wywozu szamba, posiadają specjalną rurę, która podłączana jest do zbiornika. Po jej podłączeniu, zawartość szamba, jest wypompowywana do zbiornika znajdującego się na ciężarówce. Po całkowitym opróżnieniu, zbiornik zostaje ponownie odpowiednio zamknięty, a odebrane ścieki, transportowane są do miejsca ich zlewu, gdzie zostają właściwie zneutralizowane i oczyszczone. 

 

W/w wywóz wykonujemy na podstawie posiadanych zezwoleń wydanych między innymi przez Wójtów Gmin:

- Gmina - Koniusza
- Gmina - Kocmyrzów Luborzyca
- Gmina - Igołomia/Wawrzeńczyce
- Gmina - Nowe Brzesko
- Gmina - Kraków

A także na podstawie zezwoleń wydanych przez Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie.

Obsługujemy następujace dzielnice Krakowa:

Kraków - Bieżanów, Kraków - Prokocim, Kraków - Podgórze, Kraków - Zabłocie, Kraków - Nowa Huta

Do opróżniania zbiorników bezodpływowych i szamb wykorzystujemy beczkowozy o pojemnościach od 16 m3 do 24 m3. Dzięki zawartym porozumieniom ścieki składujemy w kilku oczyszczalniach co znacznie skraca czas realizacji usługi w przypadku dużych szamb lub zbiorników. Ścieki odebrane od wszystkich klientów dostarczane są do stacji zlewczych Miejskiego Przedsiebiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Krakowie.